GEOLAB

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Strona główna Płukanie Złota
Płukanie złota

Płukanie złota

Drukuj PDF

Płukanie złota

PŁUKANIE ZŁOTA jest imprezą rekreacyjno - edukacyjną prowadzoną przez instruktorów Kresowego Bractwa Poszukiwaczy Złota z Lublina.

Cieszy się powszechnym zainteresowaniem publiczności.

Organizatorzy festynów i imprez w całej Polsce wielokrotnie korzystali z naszej oferty.

Zastosowanie przenośnych stanowisk uniezależnia imprezę od naturalnych zbiorników wodnych, umożliwiając zorganizowanie jej w dowolnym miejscu, także w pomieszczeniach zamkniętych.

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY ORGANIZATORÓW FESTYNÓW I IMPREZ REKREACYJNYCH.


Szkoła Płukania Złota


Szkoła Płukania Złota jest imprezą prowadzoną są przez instruktorów Kresowego Bractwa Poszukiwaczy Złota z Lublina.
Płukanie Złota w Drohiczynie

 

Zajęcia odbywają się przy specjalnie przygotowanych stanowiskach, na profesjonalnym sprzęcie do płukania złota (USA), w wygodnej pozycji stojącej bez konieczności stania po kolana w wodzie i dźwigania ciężkiej misy z piaskiem. Zastosowanie specjalnych stanowisk do płukania złota, ogranicza możliwość zamoczenia ubrania przez uczestników.

 

 

Płukanie Złota w Drohiczynie

 

Instruktor wprowadza uczestników w tematykę poszukiwań złota na świecie, rozmieszczenie głównych złóż, ich geologiczną genezę, historię oraz metody wydobycia złota.

Uczestnicy opanowują umiejętność oddzielania minerałów ciężkich od piasku i żwiru, przy pomocy najstarszej metody - płukania w misach. Każdy uczestnik dostaje misę oraz piasek, w którym ukryte są ziarenka kruszcu. Prowadzący zajęcia pokazuje jak wypłukiwać piasek z misy, nie tracąc przy tym minerału, który osadza się na jej dnie.

 

Certyfikat Ukończenia Szkolenia

 

 

Na zakończenie zajęć, uczestnicy otrzymują Certyfikat ukończenia kursu Płukania Złota, natomiast grudki wypłukanego przez siebie kruszcu zachowują na własność.

 

 

Zapraszamy do Galerii Szkoły Płukania Złota.


ZAWODY W  Płukaniu Złota


Zawody w Płukaniu Złota prowadzone są przez instruktorów Kresowego Bractwa Poszukiwaczy Złota z Lublina. Zawody składają się z dwóch etapów:

Puchar dla Mistrza w Płukaniu ZłotaEtap pierwszy - eliminacje
W eliminacjach mogą wziąć udział wszyscy chętni absolwenci Szkoły Płukania Złota. Zadaniem eliminacji jest wyselekcjonowanie Zawodników, którzy wezmą udział w zawodach finałowych. W zależności od ilości chętnych, przeprowadzana jest odpowiednia liczba eliminacji.

 

Wręczenie Pucharu

 

Etap drugi - finał

Zawody przeprowadzane są według Regulaminu Zawodów Kresowego Bractwa Poszukiwaczy Złota. Podczas Zawodów używa się ziarenek prawdziwego złota. Każdy z Zawodników otrzymuje misę z taką samą ilością piasku i ziarenek złota. Za zgubienie ziarenka złota przyznawane są minuty karne. Wypłukane podczas Zawodów złoto staje się własnością Zawodników. Zwycięzcą zostaje Zawodnik, który w najkrótszym czasie odnajdzie wszystkie przydzielone mu ziarenka złota. Zwycięzca otrzymuje "mineralogiczną nagrodę" ufundowaną przez Kresowe Bractwo Poszukiwaczy Złota. Czas trwania Zawodów - od 30' do 1h .

 


CENNIK


Szkoła Płukania Złota: 1500 - 5000

Zawody w Płukaniu Złota: 1500 - 5000

Poprawiony: poniedziałek, 31 grudnia 2018 10:34